یکشنبه 1 آذر‌ماه سال 1388
ارتباط با خدا
نوشته شده توسط لیلا در ساعت 09:31 ب.ظ

تحقیقات دانشگاه پنسیلوانیا نشان می‌دهد "ارتباط با خدا" از طریق دعا و نیایش موجب تقویت ذهن انسان و سلامت بیشتر می‌شود.

شبکه‌ی تلویزیونی فاکس نیوز گزارش داد: تحقیقات جدید در "دانشگاه پنسیلوانیا" که با استفاده از فناوری ام. آر. آی انجام شده است،نشان می‌دهد افرادی که به صورت منظم در مراسم مذهبی حاضر می‌شوند سالم‌ترند و عمر بیشتری می‌کنند.

محققان شرکت‌کننده در این تحقیق تأکید کردند: تصاویر ام. آر. آی نشان می‌دهد مراسم دعا و نیایش موجب تغییرات چشمگیری در مغز انسان و در لوب چپ پیشین و از کار افتادن برخی از حوزه‌های احساس از پیرامون می‌شود که برخی این حالت را به "ارتباط با خدا" تعبیر می‌کنند.

به گفته‌ی پزشکان، حالتی که هنگام طلب بخشایش از خدا در زمان نماز و دعا در مغز روی می‌دهد موجب کاهش فشارهای روانی (استرس) می‌شود که این امر قطع شدن ترشح هورمون‌های استرس‌زا مانند "کورتیزول" را که موجب تحریک دستگاه ایمنی بدن می‌شوند، در پی دارد.


اگر چه در کتب مقدس از نتایج مثبت "ارتباط با خدا" بسیار سخن به میان آمده است، اما هنوز بسیاری از انسان‌ها آن را باور ندارند. خوشبختانه تحقیقات علمی اخیر، هم‌چون تحقیق فوق، آشکار کننده‌ی بخشی از این اثرات مثبت می‌باشند. با ادامه‌ی تحقیقات می‌توان امیدوار بود که باز هم ابعاد جدیدتری از حقایق کلام خداوند بر دریچه‌ی ذهن انسان گشوده شود.                           

منبع : شبکه تلویزیونی فاکس نیوز. به نقل از سایت سفیر آسمان


                            مه- آسا